"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2013-11-18 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

laserowe leczenie wad wzroku szansą na normalne widzenie...

Każda osoba niedowidząca ma szanse na to, aby móc normalnie widzieć. W dzisiejszych czasach technika leczenia idzie naprawdę do przodu i nie tylko wady wzroku można leczyć okularami, czy względnie soczewkami kontaktowymi. Istnieje tak zwana technika laserowa, która umożliwia korektę wzroku do tego stopnia, że osoby mogą normalnie widzieć. Jest to wspaniały przełom w technice okulistycznej. Zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu na ten temat            

Leczenie laserowe wady wzroku


Autor: Gorgi


Diagnostyczne badania laserowe są niebolesne i nieinwazyjne. Odbywają się one bez dotykania powierzchni oka i nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania.


Gdy mamy jaskrę


Dzięki użyciu lasera można obniżyć ciśnienie w gałce ocznej (tzw. trabekuloplastyka), co pozwala lekarzowi leczącemu jaskrę odstawić niektóre leki lub je ograniczyć. Nagłemu wzrostowi ciśnienia w oku towarzyszącemu w tej chorobie zapobiega tzw. irydotomia, czyli tworzenie laserem otworów w tęczówce. Uzupełniające leczenie jaskry przy użyciu lasera jest zabiegiem bardzo przydatnym. Chroni chorego przed tzw. ostrym atakiem jaskry, który powodując silny ból oka, kończy się z reguły wizytą na ostrym dyżurze w szpitalu, a w niektórych przypadkach wymaga pilnego przeprowadzenia operacji chirurgicznej.


Przy zaćmie


Coraz częściej laser wykorzystuje się u osób po operacjach zaćmy, czyli zmętnienia soczewki. Zdarza się, że po prawidłowo wykonanym zabiegu niektóre osoby skarżą się jednak na ponowne pogorszenie widzenia. Wynika to z tzw. zmętnienia torebki soczewki. Tradycyjny zabieg operacji zaćmy polega na usunięciu wnętrza soczewki i pozostawieniu jej torebki - to rodzaj worka, w który wszczepia się sztuczną soczewkę. Po pewnym czasie może dojść do zmętnienia torebki, co wywołuje ponowne pogorszenie widzenia. Tu właśnie wykorzystuje się leczenie laserowe. Stosuje się wtedy tzw. kapsulotomię, która polega na wytworzeniu otworu w torebce soczewki, co umożliwia powrót ostrego widzenia.


Zwyrodnienie plamki


Laser wykorzystywany jest także przy zwyrodnieniu plamki związanej z wiekiem, czyli tzw. AMD. Służy zarówno do diagnozowania, jaki leczenia. Coraz powszechniej dostępna staje się laserowa optyczna koherentna tomografia OCT umożliwiająca bardzo wczesne i dokładne zdiagnozowanie tego schorzenia, określenie jego typu, stopnia zaawansowania i rokowanie. Pozwala także lekarzowi podjąć najtrafniejszą decyzję o sposobie leczenia i przeprowadzać okresowo jego skuteczną kontrolę. Za pomocą lasera i specjalnych leków podawanych do krwi możliwe jest zatrzymanie postępu choroby i zapobieganie systematycznemu pogarszaniu widzenia.


  Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badboys95.pun.pl www.kurow.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl www.jinchuurikiteam.pun.pl www.enaruto.pun.pl