"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2014-03-25 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

anoreksja-przyczyny, przebieg i leczenie chorej duszy....

Anoreksja jest ogromnym cierpieniem zwłaszcza dla osób, które żyją z takimi osobami chorymi....
Anoreksja jest pewnego rodzaju zespołem autodestrukcyjnym, który stopniowo niszczy organizm w sposób niezależny od woli chorego.
Dlatego też wsparcie najbliższych ma istotne znaczenie, bo jak każdy zespół destrukcyjny pod wpływem emocji negatywnych osoby chore jeszcze bardziej pogłębiają swój psychiczny stan...
Zapraszam do przeczytania artykułu Pani Ewy odnośnie przyczyny, przebiegu i leczenia anoreksji.
Myślę że wiele osób wchodząc na moje forum i czytając o tej chorobie będzie w stanie pomóc nawet osobom, które są chore na anoreksję w rodzinie...Anoreksja - przyczyny, przebieg, leczenieZazwyczaj nastolatki ulegają presji otoczenia oraz kolorowych magazynów gdzie widzą idealne figury swoich ulubionych aktorek czy piosenkarek. Dodatkowo nastolatki bardzo często mają niską samoocenę oraz bardzo duże wymagania co do swojego ciała.


Pierwsze objawy anoreksji zaczynają się bardzo niewinnie. Początkowo osoba ta stawia sobie wygórowany cel osiągnięcia swojej wymarzonej wagi. Za każdym razem omija pory posiłków by tylko nikt nie zachęcał jej do jego spożycia. Jeśli już zostaje zmuszona do jedzenia robi wszystko by tego uniknąć. Wygląda to zazwyczaj tak że posiłek zażyczy sobie zjeść w swoim pokoju, gdzie go wyrzuca lub w kuchni zgarnia jedzenie spowrotem do garnków podczas nieobecności innych. Anoreksja jest bardzo trudna do zdiagnozowania w początkowych etapach, dodatkowo nastolatki by zakryć swoja utratę wagi ubierają grube swetry by rodzice nie zorientowali się że coś jest nie tak.


Anoreksja jest bardzo specyficzną chorobą głównie z tego względu że naukowcy nie odnaleźli na nią lekarstwa, a w konsekwencji tego żadna apteka nie posiada specjalnych medykamentów do jej leczenia. Zazwyczaj odbywa się ono przez hospitalizację, rozmowy z psychologiem czy przez izolację od dotychczasowego otoczenia. Celem jaki stawiają sobie lekarze i psychoterapeuci jest to żeby chorych przywrócić do normalnych nawyków żywieniowych oraz akceptacja swojego ciała takim jakie jest. W leczeniu ważne jest by również rodzice nastolatka brali w nim udział i to by poświęcali mu znacznie więcej czasu i rozmów,  które są elementem terapii przy każdej chorobie na tle psychicznym. Nadmierne odchudzanie może prowadzić również do różnorodnych zaburzeń związanych poziomem witamin oraz mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.


Osoby które na co dzień zajmują się leczeniem takich osób mają bardzo trudne zadanie, głównie z tego powodu że anorektyczki znają bardzo dużo sposobów związanych z chowaniem jedzenia  czy oszukiwaniem pracowników szpitali że wszystkie przyznane posiłki zostały przez nich spożyte. Jednak ukrywanie jedzenia mają do tego stopnia opanowane że nawet podczas ich długotrwałego „spożywania” waga cały czas spada.


Bardzo często choroba ta przez dłuższy czas niezważona przez rodziców nastolatka może prowadzić do śmierci poprzez wycieńczenie organizmu. Dlatego tak ważne jest by rodzice dzieci, które przechodzą okres dojrzewania bacznie przyglądali się swojemu dziecku a także nie dawali się zwieźć kiedy podejrzewają jakiekolwiek problemy.


o autorze


Ewaaaa--

Artykuł pochodzi z serwisu:

Albercik.pl - darmowe artykuły do przedruku na strony www

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badboys95.pun.pl www.jinchuurikiteam.pun.pl www.enaruto.pun.pl www.craftujemy.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl