"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2013-11-14 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

przeżywanie dwóch odmiennych uczuć-skąd to się bierze?

Zadaję sobie to pytanie dzień pod dniu. Dlaczego?
Otóż mam pewną wizję myślenia na ten temat.
Człowiek, który przeżywa trudne chwile zwłaszcza w dzieciństwie, nie ma odpowiedniego wsparcia emocjonalnego przez najbliższych,to buduje swoje własne wnętrze, zwane zapleczem, gdzie kumulowane są różne emocje, zarówno pozytywne jak i negatywne.
Najgorsze pojawia się wówczas, gdy nie wiemy którą drogą należy podążać, aby uzyskać zaspokojenie swoich potrzeb emocjonalnych. Dochodzi do wewnętrznego konfliktu, w którym biorą udział dobre i złe emocje pod postacią złości do siebie, względnie nienawiści, obwinianie siebie i innych że nie mamy łatwego ze sobą życia. Osoba, która wkracza w dorosłe życie i nie wie jak pokierować swoimi emocjami doprowadzić może właśnie do dwóch odmiennych uczuć, jakie może przeżywać jeśli ma dobre cechy charakteru, np. uczuciowość, dużo ciepła i empatii w sobie a czuje złość do siebie oto że nie potrafi tego należycie wykorzystać do własnych celów życiowych. Są to bardzo trudne emocje, które ciężko jest pokonać bo mają one swoje korzenie w dzieciństwie jak i zależne są od rozwoju osobowości. Ja mam zaburzenia typu border-line, gdzie emocje są bardzo silnie przezywane, stres druzgocący, aż palący duszę, ciało i umysł.
Terapia zależy od Naszej motywacji do działania czyli ma charakter osobniczy. Jeśli nie będziemy mieć dość siły aby taki stan pokonać to wówczas będziemy na wielkim emocjonalnym rozdrożu i doprowadzi to do rozchwiania emocji.
Ja każdego dnia z tym walczę, nawet mi sie udaje nie myśleć o tych odmiennościach, chociaż jest ciężko. Jednak żyje ciągle nadzieją, że się zmieni chociaż w niewielkim stopniu moje zycie

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.avatar-potenga.pun.pl www.punk-rock.pun.pl www.fifakrotoszyn.pun.pl www.ts3mods.pun.pl www.promienista.pun.pl