"świat emocji ludzi niepełnosprawnych, którzy walczą o każdy swój dzień..."

forum poświęcone osobom niepełnosprawnym z różnych przyczyn

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2013-11-18 15:20:39

 miniu89

Administrator

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-11-14
Posty: 128
chatbox: miniu89 chatbox
WWW

osoby zdające maturę z angielskiego...nie bójcie się:)

Witam serdecznie 

Osoby głuche, które zdają maturę z języka angielskiego będą miały udogodnienia. Jakie?
Przeczytajcie artykuł, który opisuje jakie będą udogodnienia na maturze z zakresu języka angielskiego Matura z angielskiego dla niesłyszących i słabosłyszących


Autor: Małgorzata B.


Egzamin maturalny będą w tym roku zdawać setki maturzystów niepełnosprawnych. Wśród nich sporą grupę stanowić będą osoby niesłyszące i słabosłyszące. Z racji swojej niepełnosprawności będą one zdawały nieco inne egzaminy niż osoby zdrowe. Oto, na jakie udogodnienia mogą one liczyć na maturze z angielskiego.


matura z angielskiego


Niesłyszący a słabosłyszący


Niesłyszący i słabosłyszący nie są na maturze traktowani jednakowo. Matura z angielskiego w przypadku osób niesłyszących konstruowana jest na podstawie nieco innych standardów, niż w przypadku osób zdrowych, czy słabosłyszących. Jeżeli chodzi o maturę słabosłyszących to nie różni się ona w zasadzie od matury osób zdrowych. Jedynym udogodnieniem jest zapewnienie słabosłyszącym słuchawek, dzięki którym będą oni mogli lepiej rozumieć treść zadań. Jeżeli jednak ich wada słuchu jest na tyle poważna, że w ogóle uniemożliwia realizowanie zadań słuchowych, mogą one być z nich zwolnione. Zarówno niesłyszący, jak i słabosłyszący w indywidualnych przypadkach mogą też liczyć na przedłużenie egzaminu.


Egzaminy maturalne


Osoby niesłyszące, zdające maturę na poziomie podstawowym, będą rozwiązywały arkusz przygotowany na podstawie odrębnych standardów. Jeżeli zaś chodzi o poziom rozszerzony, to będzie on pozbawiony jedynie zadań słuchowych. Matura z angielskiego osób słabosłyszących w wielu przypadkach nie będzie się różniła od tej, którą zdawać będą osoby zdrowe. Na dostosowanie zadań do dysfunkcji słuchu osoby te mogą liczyć tylko wtedy, kiedy ich wada znacznie utrudnia lub uniemożliwia wykonanie zadań słuchowych. Ustna matura nie obowiązuje tylko niesłyszących. Słabosłyszący muszą zdawać taki sam egzamin jak osoby zdrowe.


Warunki w czasie egzaminu


Niesłyszący i słabosłyszący z zaawansowanym niedosłuchem muszą mieć zapewnione specjalne warunki w czasie zdawania egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Matura w ich przypadku musi się po pierwsze odbywać w osobnej sali. Po drugie konieczna jest obecność surdologopedy. Jeżeli chodzi o osoby z nieznaczną wadą słuchu to zazwyczaj zdają one egzamin z innymi uczniami. Niezbędne jest jednak zapewnienie im słuchawek.Matura - wszystkie przydatne informacje na temat matury znajdziecie na stronie Maturzysci.com.pl - nie tylko informacje, ale też humor maturalny. Dla maturzystów na luzie.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Offline

Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badboys95.pun.pl www.craftujemy.pun.pl www.enaruto.pun.pl www.rplifestyle.pun.pl www.jinchuurikiteam.pun.pl